parafia-kamionna.pl

Kadra narodowa Chorwacji zagra w 1/2 finału - o wyniku zdecydowały jedenastki Kadra Chorwacji zagra w 1/2 finału - zdecydowały rzuty karne!

Kadra narodowa Chorwacji zagra w 1/2 finału - o wyniku zdecydowały jedenastki Kadra Chorwacji zagra w 1/2 finału - zdecydowały rzuty karne!

15.12.2022, 12:24

Rozgrywane w Katarze mistrzostwa świata wielkimi krokami zbliżają się do zakończenia. W miniony weekend rozgrywane były ćwierćfinałowe pojedynki, których triumfatorzy zagrają w 1/2 finału mistrzostw świata. Z tym, iż ich reprezentacja narodowa musiała pożegnać się z szansami na zgarnięcie tytułu mistrzowskiego musiało pogodzić się sporo kibiców. Pozostaje jednak oglądać turniej do ostatniej minuty i fascynować się fantastycznymi bramkami a także oczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Nie ulega wątpliwości, że kadra narodowa Brazylii była jednym z kandydatów do wygrania mistrzowskiego tytułu. Wydawało się, iż po zwycięstwie z drużyną narodową Korei Południowej wszystko idzie jak należy, ale wówczas przyszedł czas spotkania z Chorwacją. Gracze Chorwacji zafundowali dla drużyny Brazylii bardzo trudne warunki podczas pojedynku.

Kadra Brazylii od początku meczu miała trudność z wykończeniem akcji ofensywnej celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaci doskonale grali w grze defensywnej, ale czasami potrafili postraszyć składnymi ofensywnymi akcjami. Sędzia pojedynku nie mógł postąpić inaczej i po czasie regulaminowym był zmuszony zaprosić graczy obu zespołów na dodatkowy czas gry. Kibice piłkarscy zgromadzeni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Reprezentacja narodowa Brazylii wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Neymara Jr w samej końcówce pierwszej połowy. Mogło się wówczas zdawać, że jest już po wszystkim i fani Canarinhos mogą wybierać miejsca na starcie półfinałowe. Jednakże w trakcie drugiej połowy dogrywki 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafili piłkarze kadry narodowej Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do serii rzutów karnych. Narodowa drużyna Chorwacji posiada spore doświadczenie w strzelaniu karnych i w tym przypadku było to widoczne. W trakcie egzekwowania jedenastek graczom narodowej reprezentacji Brazylii brakowało pewności, a dzięki temu bramkarz reprezentacji narodowej Chorwacji bez problemu kilka obronił. Z kolei kadra narodowa Chorwacji nie pomyliła się ani razu i takim sposobem zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Przeciwnikiem drużyny Chorwacji będzie bardzo silna reprezentacja narodowa Argentyny, która w ćwierćfinale ograła również po konkursie jedenastek drużynę narodową Holandii.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij