parafia-kamionna.pl

Kluczowy turniej - mundial w Katarze

Kluczowy turniej - mundial w Katarze

17.11.2022, 15:46

Dużymi krokami nadciągają zawody w Katarze, a większa grupa facetów z zafascynowaniem odlicza nadchodzące doby. W sieci powstaje wiele głosów pod względem tego, jaka kadra wygra rozgrywki piłkarskie, a jaka ma na to minimalne perspektywy. Nieprzychylnych opinii w kwestii różnych gwiazd piłki nożnej także nie zabraknie. Czy rzadkie historyczne wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej niezapomniane przeżycia?

Znakomitość turnieju

Te mistrzostwa świata będą obłędnie zjawiskowe, mimo pokaźnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które aktualnie się odbyły. Pierwszy raz w historii, spotkania odbywać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietypowa, z uwagi na fakt iż sportowa rywalizacja odbędzie się w okresie jesieni. Jest to też finalny koncept mistrzostw świata, podczas gdy aktywny udział będą brać wyłącznie 32 zespoły, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba reprezentacji powiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Kąśliwe komentarze publiki piłkarskiej

Zbliżające się pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Ukazują się opinie, iż wybór państwa, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskich środowiskach dostrzegalne jest dużej wielkości rozkapryszenie. Wokół organizowanych zawodów na okrągło przewijało się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że w czasie budowy stadionów i całej infrastruktury, zginęła spora liczba siły roboczej, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego ważnego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Która reprezentacja podniesie puchar?

Mimo dużej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza turnieju, i tak miliony osób biorą udział w procesie, typując przeróżne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij