parafia-kamionna.pl

Niesamowita dominacja Verstappena - zwycięstwo podczas Grand Prix USA i mistrzowski tytuł konstruktorów dla Red Bull Racing!

Niesamowita dominacja Verstappena - zwycięstwo podczas Grand Prix USA i mistrzowski tytuł konstruktorów dla Red Bull Racing!

27.10.2022, 14:02

Bez wątpienia z tego, iż aktualny sezon Formuły 1 powoli zbliża się do zakończenia, nie są zadowoleni kibice motoryzacji. W zeszły weekend poznaliśmy wszystkie najbardziej kluczowe rezultaty tego sezonu. Zespół RB Racing po trwającej dziewięć lat dominacji Mercedesa zdołał wywalczyć mistrzostwo świata konstruktorów. Bez wątpienia obecnie trwający sezon jest dla całej ekipy Oracle Red Bull Racing niesamowity pod niemal każdym względem. Na to, w jak świetnej formie znajduje się w obecnej chwili Max Verstappen bez najmniejszych wątpliwości warto zwrócić uwagę. Mistrz świata Formuły 1 z poprzedniego sezonu zagwarantował sobie kolejne mistrzostwo z kolei w trakcie rundy w Japonii. Verstappen w tym momencie może całkiem skupić się na poprawianiu kolejnych rekordów. Wygrana w niedzielnym wyścigu doprowadziła do tego, iż kierowca z Holandii wyrównał rekord liczby wygranych podczas jednego sezonu.

W aktualnej chwili ten rekord wynosi 13 zwycięstw, lecz holenderski kierowca ma szansę, żeby zdecydowanie go poprawić. Zostały trzy wyścigi do finiszu aktualnego sezonu Verstappen może spokojnie wygrać każdy z nich. Podczas trwania GP Stanów Zjednoczonych obecny mistrz świata kolejny raz udowodnił, dlaczego jego dominacja w sezonie 2022 jest aż tak wielka. Świetnie wygląda kierowca Red Bulla w trakcie tego sezonu i nawet w ciężkich warunkach umie sięgnąć po wygraną w wyścigu. Dla Verstappena początek wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych był niezwykły. Był w stanie już przed zakrętem numer jeden ominąć reprezentanta Ferrari i mógł budować swoją przewagę nad resztą kierowców. Podczas pitstopu kierowca Red Bulla stracił sporo cennych sekund podczas pitstopu, gdyż nastąpił problem przy podmianie opon. Wyglądało na to, iż zyskać na tym może posiadacz siedmiu mistrzowskich tytułów Lewis Hamilton, który wskoczył na 1 miejsce. Max Verstappen jednak nie miał zamiaru odpuścić i dał radę dognać siedmiokrotnego mistrza świata, a potem go ominąć. Ostatecznie kierowca z Holandii triumfował w wyścigu o GP USA, na drugim stopniu podium znalazł się Lewis Hamilton Hamilton, a na trzecim stopniu podium Charles Leclerc z zespołu Scuderia Ferrari.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij